Projekt Ministerstwa Infrastruktury

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem ustawy, która zakłada zmiany w przepisach ustawy o kierujących pojazdami. Wypada też od razu dodać, że zmian jest naprawdę dużo.

Odpowiedź na postulaty

Sytuacja na drogach to temat na naprawdę długą dyskusję. Wspomniany projekt można określić jako odpowiedź na postulaty organizacji społecznych.

Warto również podkreślić, że zmiany dotyczą choćby egzaminu na prawo jazdy. Można usłyszeć o tym, że niska zdawalność egzaminu praktycznego ma związek z różnymi sytuacjami – słaba jakość szkolenia to nie wszystko. Dobrze też wiedzieć, że zmiany będą mieć wpływ nawet na najmłodszych użytkowników ruchu drogowego. Krótko mówiąc, pojawi się przedmiot „wychowanie komunikacyjne”. Przedmiot ten pojawi się w czwartej klasie i co bardzo istotne, będzie obowiązkowy. Na temat szczegółów trudno wiele powiedzieć – wiadomo choćby to, że uczniowie będą przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej.

Zmiany na pewno są potrzebne, ale trzeba też pamiętać o tym, że zmiany same w sobie nie są gwarancją sukcesu. Potrzebne są również odpowiednie pomysły i pozostaje mieć nadzieję, że na właśnie takie będziemy mogli liczyć.