Zdrowy kręgosłup, stretching, czy salsa? Jakie zajęcia fitness wybrać dla siebie

Do utrzymania poprawnej kondycji fizycznej i dobrego stanu zdrowia niezbędna jest jakakolwiek aktywność fizyczna. Ten sposób treningu pozwala na wykreowanie ślicznej sylwetki, którą zdecydowanie można pochwalić się na basenie. Oprócz zalet wizualnych ćwiczenia wpływają również na psychikę człowieka, gdyż potrafią redukować stres, podnieść samopoczucie i zwiększyć samoocenę.

Jeśli jesteś osobą, która nie przebywać na siłowni, uprawiać dyscypliny olimpijskie, czy też grać w gry drużynowe, ta opcja wydaje się być idealna! Zajęcia fitness w Krakowie są dostępne dla każdego i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Fitness można podzielić na kilka rodzajów ćwiczeń, ale na szczęście w Krakowie można zapisać się na większość z nich. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co będzie najlepsze dla Ciebie!

„Nie garb się” – czyli ćwiczenia na zdrowy kręgosłup!

Coraz więcej słyszy się o osobach, które narzekają na ból pleców, jednak kończy się to tylko na mówieniu. Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup pomagają zmniejszyć ból, ale dbając o poprawną stabilizację i postawę ciała osoba każdy może stać się bardziej atrakcyjną osobą. Zajęcia na zdrowy kręgosłup umożliwiają zadbanie o naszą postawę pod okiem profesjonalnego trenera. Warto mieć na uwadze, że ta część naszego ciała należy do jednej z najważniejszych, ale ze względu na położenie jest podatna na wszelakie urazy.

Power Yoga – dla ludzi energicznych!

Nawet osoby nieinteresujące się tematem siłowni słyszały o tej formie aktywności. Jednak mało kto wie, że można ją podzielić na kilka rodzajów. Jak sama nazwa wskazuje, Power Yoga charakteryzuje się szybkością w wykonywaniu ćwiczeń. Jest dedykowana dla osób, które chcą poprawiać swoją elastyczność poprzez intensywne ćwiczenia.

Stretching – brzmi ciekawie?

Rozciąganie jest bardzo popularne wśród osób, które ćwiczą fitness w Krakowie. Stretching to aktywność fizyczna, która wpływa na zwiększenie elastyczności mięśni i ruchomość stawów, a do tego poprawia kondycję całego ciała. Dla większości kojarzy się z czynnościami przed treningiem siłowym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by pielęgnować ciało bez konieczności późniejszego wysiłku na siłowni. Wyróżniamy trzy rodzaje stretchingu – statyczny, dynamiczny i krążenia stawów.

Body Ball – przyjemne z pożytecznym

Z piłkami gimnastycznymi prawdopodobnie większość osób miała do czynienia jeszcze za czasów szkolnych, jednak nikt wtedy nie spodziewał się, jakie korzyści może ze sobą nieść. Ćwiczenia są w stanie poprawić równowagę, poprawiają wygląd sylwetki i są skuteczne w utrzymaniu poprawnej postawy ciała. Ważne jest, by dobrać odpowiedni rozmiar piłki, a przy wyborze oraz poprowadzeniu takich ćwiczeń mogą pomóc Ci profesjonalni trenerzy fitnessu w Krakowie, gdzie z pewnością znajdziesz tego typu zajęcia.