Przedłużone godziny otwarcia kąpieliska na Zakrzówku w ostatnich tygodniach wakacji

W nadchodzących dwóch ostatnich tygodniach sezonu wakacyjnego, popularne kąpielisko na terenie zakrzowskiego parku ma zamiar serdecznie gościć plażowiczów każdego dnia. Zmiana ta została wprowadzona przez odpowiedzialnych urzędników, którzy pragną w ten sposób umożliwić mieszkańcom i turystom pełne korzystanie z dobrodziejstw słonecznej pogody. Do niedawna miejsce to nie było dostępne dla odwiedzających w poniedziałki, ponieważ tego dnia przeprowadzano prace konserwatorskie.

Komunikat miejskiego urzędu poinformował o nowych regulacjach dotyczących funkcjonowania kąpieliska Zakrzówek. Przez resztę sezonu letniego, obiekt będzie otwarty dla publiczności codziennie od godziny 10:00 do 18:00. Planowane prace konserwacyjne odbędą się rano, jeśli zajdzie taka potrzeba. Podjęcie takiej decyzji przez urzędników miało na celu umożliwienie mieszkańcom pełnego wykorzystania dobrej pogody.

Zasady dotyczące ilości osób mogących jednocześnie korzystać z kąpieliska nie uległy zmianie – limit wynosi 1000 osób. Dostęp do akwenów jest możliwy dzięki bramkom usytuowanym przy budynku wejściowym oraz przy ulicy Norymberskiej. Na miejscu, w namiotach obsługujących plażowiczów, wydawane są opaski uprawniające do dostępu do terenu kąpieliska.