Luksusowy hotel w zabytkowej krakowskiej kamienicy: Stradom House

Otwarcie Stradom House, prestiżowego hotelu należącego do sieci Marriott pod marką Autograph Collection Hotels, miało miejsce w 2023 roku. Ten luksusowy obiekt mieści się w niewielkiej odległości od Wawelu, w urokliwej kamienicy pochodzącej z XIV wieku. Ze względu na swoją niezwykłość i wysoki standard jest to jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc noclegowych w Polsce.

Hotel Stradom House to element sieci Marriott, ale działa pod szyldem marki Autograph Collection Hotels, która specjalizuje się w ofertach luksusowych. Znajduje się on przy ulicy Stradomskiej 12-14 w Krakowie, między historycznym Kazimierzem a Zamkiem Królewskim na Wawelu. Za inwestycję odpowiedzialna jest firma Angel Poland Group. Ostateczne prace wykończeniowe zostały zakończone w kwietniu 2023 roku, co umożliwiło oficjalne otwarcie obiektu.

Ciekawostką jest fakt, że historia tego budynku sięga XIV wieku. W przeszłości kamienica służyła różnym celom – była domem modlitwy (kaplica św. Jadwigi), szpitalem, urzędem celnym czy dowództwem wojskowym. Po jej rewitalizacji powstał kompleks hotelowo-gastronomiczny z 125 luksusowymi pokojami. W skład oferty wchodzą dwie restauracje oraz ekskluzywne centrum wellness-SPA o nazwie Sól. Dodatkowym atutem jest Hedwigs – bar i piwnica z winami klasy światowej, które mieszczą się w najbardziej reprezentacyjnej części hotelu.