Remont Alei Solidarności w Nowej Hucie idzie pełną parą – czekają nas kolejne etapy prac

Prace remontowe na Alei Solidarności, zlokalizowanej w krakowskiej dzielnicy Nowa Huta, są realizowane od początku bieżącego miesiąca. Przedstawiciele odpowiedzialni za drogę zapowiadają, że już po świętach Wielkiej Nocy zaczną asfaltować fragment trasy, który jest obecnie poddawany przebudowie.

W chwili obecnej prowadzone są prace związane ze zmianą krawężników i obrzeży w rejonie skrzyżowania z ulicą Bulwarową. Zespoły remontowe zajmują się również przygotowaniem podbudowy dla miejsc parkingowych oraz renowacją peronu przystankowego. Na czas tych prac wprowadzono jednostronne zawężenia jezdni. W nadchodzącym tygodniu planowane jest przeprowadzenie wymiany krawężników w pobliżu torowiska – kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko zewnętrzne pasy ruchu.

Z dniem 4 kwietnia rozpoczną się prace bitumiczne na alei. Te czynności będą wykonywane nocą, zgodnie z poniższym harmonogramem. Zarząd Dróg Miasta Krakowa ostrzega jednak, że harmonogram ten może ulec zmianie.

Nocą z 4 na 5 kwietnia zostanie przeprowadzone frezowanie i układanie warstwy wiążącej na południowej stronie, na zewnętrznym pasie w kierunku kombinatu. Wjazd od ul. Bulwarowej będzie zamknięty, a objazd do al. Solidarności oraz ul. Ptaszyckiego będzie prowadził przez ul. Orkana.

Dodatkowo, udało się zdobyć fundusze na prace w kolejnym odcinku Alei Solidarności. 2 kwietnia, ekipy brukarskie przystąpią do prac w okolicach skrzyżowania Alei Solidarności z Aleją Przyjaźni. Początkowo będą realizowane prace przy krawężniku, co może spowodować lokalne zwężenia.