Remonty i zmiany w układzie ruchu drogowego rozpoczynają się na ulicach Krakowa

Różne prace remontowe planowane są na różnych ulicach Krakowa, co będzie skutkować utrudnieniami w ruchu. Prace zaczynać mają się od 22 kwietnia. Wielicka, Kocmyrzowska, a także most Dębnicki to miejsca, w których kierowcy będą musieli się liczyć ze zmianami. Zmiany te są wynikiem inwestycji, które do tej pory były odkładane. Dodatkowo, remonty obejmą także Widłakową i Śliczną. Jest to dodatkowo uwzględnione w planach na ten tydzień.

Przebudowa Wielickiej rozpocznie się od 22 kwietnia. Ta część ulicy, która położona jest pomiędzy ulicami Wlotową a Facimiech, przeszła gruntowną modernizację. Wiązała się ona z wieloma zmianami w organizacji ruchu. Przebudowa obejmowała takie elementy jak: zatokę autobusową, nowy pas ruchu, chodnik i ścieżkę rowerową oraz kanał technologiczny. Dodatkowo przeprowadzono również budowę kanalizacji deszczowej.

Wielicka zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu podczas pierwszego etapu prac, a prędkość będzie ograniczona do 50 km/h. Przystanek „Wlotowa” 03 zostanie tymczasowo przeniesiony i znajdzie się przed skrzyżowaniem ulicy Wielickiej z Wlotową. Dodatkowo, od 26 kwietnia, inwestor rozpocznie prace nad przewiertem pod jezdnią. Niezbędne będzie dodatkowe ogrodzenie terenu pracy i zwężenie każdego z trzech pasów ruchu do 30 km/h w rejonie budowy. Prace te powinny zakończyć się 28 kwietnia.

Przez dwa tygodnie, od 22 kwietnia do 5 maja, ruch tramwajów na ulicy Kocmyrzowskiej zostanie zawieszony ze względu na prace nad nowym układem torowym w rejonie węzła drogi S7. Linie tramwajowe nr 1 i 5 zostaną przekierowane do pętli przy rondzie Hipokratesa.

Remontowany fragment ulicy Widłakowej zostanie zamknięty dla ruchu od poniedziałku, 22 kwietnia. Prace związane z ułożeniem nakładki bitumicznej potrwają do piątku, 26 kwietnia i będą prowadzone w godzinach od 8:00 do 15:00. Autobusy będą kursować trasą skróconą do przystanku „Widłakowa”.

Na fragmencie ulicy Ślicznej rozpocznie się odtwarzanie nawierzchni od 22 kwietnia. Prace potrwają do soboty, 27 kwietnia. Prace budowlane będą również prowadzone na ulicy Stefana Banacha na Górce Narodowej od 22 do 28 kwietnia. Autobusy linii nr 193 będą kursować bez zatrzymania na przystanku „Papierni Prądnickich”.

Na moście Dębnickim pracownicy będą przeprowadzać prace wykończeniowe na chodnikach od środy, 24 kwietnia. Wykonanie prac będzie zależne od warunków atmosferycznych. Remont mostu Dębnickiego został ukończony pod koniec listopada 2023 r., a teraz pora na finalne prace nad chodnikami.