Rozdawanie maseczek na terenie Krakowa – piękna inicjatywa

Wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy końca pandemii. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że trudno spodziewać się całkowitego zniknięcia wirusa. Warto też podkreślić, że cała sytuacja przekłada się na niezbyt dobrą atmosferę. Świetnym przykładem jest choćby dbanie o reżim sanitarny.

Przypominanie zamiast ganienia

W ten sposób dochodzimy do tego, co w najbliższym czasie wydarzy się na terenie Krakowa. Mówiąc wprost – chodzi o walkę z pandemią i wsparcie (jeśli tak można powiedzieć) tych, którzy nie stosują się do zasad bezpieczeństwa.

Zacznijmy może od osób, które przebywają w tramwajach czy autobusachinspektorzy ruchu MPK będą rozdawać maseczki. Niemniej jednak tylko tym, którzy nie będą zasłaniać ust i nosa. Wiadomo też, że akcji można spodziewać się o różnych porach i na różnych trasach. Działania obejmą także osoby znajdujące się na dworcu w Czyżynach i Czerwonych Makach. Zasada ta sama – ktoś jest bez zasłoniętych ust i nosa – ta osoba powinna otrzymać maseczkę. Nie można także zapomnieć o Punktach Sprzedaży Biletów. Pracownicy sprzedają bilety tylko tym, którzy zasłaniają usta i nos. Osoby, które tego nie robią, mogą otrzymać maseczkę na miejscu (oczywiście za darmo).