Rozrywka w Krakowie: Zakrzówek otwarty na długi weekend

W związku z nadchodzącym przedłużonym weekendem, krakowski Zakrzówek informuje, że w najbliższy poniedziałek, który przypada na 14 sierpnia, nie będą przeprowadzane żadne prace konserwacyjne. Jest to strzeżone miejsce do kąpieli, które będzie otwarte dla odwiedzających od godziny 10.00 aż do godziny 18.00. Istotne jest pamiętanie, że na terenie Zakrzówka obowiązuje limit osób korzystających jednocześnie z basenów, który wynosi 1000 osób.

Wejście na kąpielisko jest możliwe przez dwie lokalizacje. Pierwsza opcja to bramki główne znajdujące się przy budynku wejściowym na baseny. To miejsce wyposażone jest w zaplecze sanitarne, w tym prysznice, toalety i przebieralnie. Druga opcja to bramki umiejscowione przy drugim końcu kąpieliska, od strony ulicy Norymberskiej.

Przy wejściach do kąpieliska znajdują się namioty obsługi, gdzie każdy odwiedzający otrzyma opaskę uprawniającą do wejścia na teren kąpieliska. Osoby z obsługi będą również obecne na samym terenie kąpieliska i będą sprawdzać posiadanie przez odwiedzających tej opaski. Po opuszczeniu kąpieliska, opaska jest usuwana – jeżeli wszystkie miejsca są zapełnione, umożliwi to wejście kolejnym osobom.

Ciekawostką może być fakt, że na terenie kąpieliska zamontowana została kamera internetowa. Dzięki niej można na bieżąco obserwować co dzieje się na Zakrzówku oglądając transmisję na żywo.