Nowy system rowerów miejskich w Krakowie ogłasza otwarcie strony internetowej

W czwartek 17 sierpnia o godzinie 12:00, miasto Kraków zaprasza do odwiedzenia nowo uruchomionej strony internetowej systemu rowerów miejskich. Strona dostępna pod adresem lajkbike.ztp.krakow umożliwi mieszkańcom zarejestrowanie się celem wypożyczenia jednośladu.

Przedstawiciele Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie zaznaczają, że na zgłoszenia czekają przez ponad dwa tygodnie. Pierwszy zestaw rowerów zostanie przydzielony w sposób losowy spośród osób, które zgłoszą chęć ich wypożyczenia do godziny 12:00 dnia pierwszego września. Kolejność nadsyłanych zgłoszeń nie ma znaczenia dla procesu wyboru

Możliwość otrzymania sprzętu bezpośrednio do domu, aż na okres trzech miesięcy, jest kolejną atrakcją oferty.

Spośród dostępnych jednośladów, do wypożyczenia będzie na razie 500 tradycyjnych rowerów oraz 250 rowerów elektrycznych. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami sprzętu musi zostać dokonany już na etapie składania zgłoszenia.

Oferta skierowana jest tylko do pełnoletnich mieszkańców Krakowa. Miesięczny koszt wypożyczenia to 29 złotych za rower tradycyjny i 79 złotych za rower elektryczny. Dodatkowo wymagana jest kaucja zwrotna wynosząca 100 złotych za standardowy rower i 500 złotych za elektryczny.