Sąd złagodził karę dla sędziego podejrzanego o korupcję

W latach 2003-2004 Jacek P., były sędzia piłkarski, został oskarżony o 28 zarzutów korupcyjnych, z czego 18 dotyczyło Cracovii. Oskarżonemu oprócz odbycia kary dwóch lat i ośmiu miesięcy więzienia nakazano zapłacić 30 tys. zł grzywny i zwrócić 5 tys. zł świadczenia, które kiedyś otrzymał. Po pięciu latach od skazania sąd drugiej instancji zmniejszył mu karę do dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, więc nie pójdzie do więzienia.

Z czterech postawionych zarzutów korupcyjnych drugi oskarżony Rafał R., kibic Cracovii i członek jednego ze stowarzyszeń kibiców, został skazany za dwa i uniewinniony, ale za dwa pozostałe otrzymał karę roku więzienia w zawieszeniu i 14 tys. zł grzywny. To rozstrzygnięcie również jest prawomocne.

Oskarżony w tej sprawie Piotr W., były znany sędzia piłkarski z Krakowa, zdecydował się na przyjęcie kary. Został skazany na 14 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i obciążony stratą 5 tysięcy złotych. Proces pozostałych dwóch oskarżonych już się zakończył. Nie przyznali się oni do winy.