Senioralia: Krakowski festiwal dla starszych obywateli świętuje swoją dziesiątą edycję

Na krakowskich terenach Parku Jordana, miejsce to znane z wielu imprez plenerowych, odbywa się dziesiąta edycja Międzynarodowych Senioraliów pod hasłem „SENIOR MA MOC!”. To coroczne wydarzenie przyciąga wielu seniorów, którzy chcą spędzić czas w aktywny sposób, skorzystać z porad specjalistów oraz cieszyć się różnorodnym programem rozrywkowym, w którym nie brakuje nawet potańcówek prowadzonych przez DJ Vikę.

Nauczywszy się korzystać z dobrodziejstw życia, seniorzy nie tylko z Polski, ale również z Litwy, Austrii, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Francji, USA, Słowacji, Niemiec oraz Australii bawią się wspólnie na największym europejskim festiwalu dla osób starszych. Wszystko to sprawia, że impreza ta przyciąga ponad 4000 uczestników.

Swoją młodość duchem seniorzy wyrażają poprzez śpiewanie, tańczenie i recytowanie. Dzisiejsze Senioralia sprawiły, że Park Jordana wrósł w młodzieńczą energię i stał się prawdziwym centrum życia.

To wydarzenie jest nie tylko okazją do biesiady. Organizatorzy zapewniają bezpłatne badania wzroku, słuchu i ciśnienia. Dodatkowo można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych oraz odwiedzić stoisko „Bezpieczny Senior”, gdzie ekspert doradza jak unikać oszustw.

Ale to nie jedyny powód do radości dla seniorów. Dzień ten niesie ze sobą kolejną dobrą wiadomość – rozpoczęły się wypłaty czternastej emerytury.