Stadion Wisły zostanie wyremontowany – znamy kwotę

W czwartek (8 grudnia) firma Eiffage Polska Budownictwo z siedzibą w Warszawie oświadczyła, że podpisała umowę na remont Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana za kwotę 98,8 mln złotych na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Ogłoszenie nastąpiło w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Proponowany zakres prac obejmuje remont elewacji stadionu oraz systemów HVAC związanych z wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem, a także instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Jest to dla nas bardzo znaczący czas. W końcu zakończyliśmy ten projekt. Mamy świadomość, jak ważny jest to projekt dla Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Bez tego wydarzenia nie bylibyśmy w miejscu podpisania umowy na realizację tego zadania. Naszym głównym celem było odświeżenie elewacji stadionu. Dzięki pracom obiekt zyska inną jakość. Patrząc na stadion od strony Błoń, nie będzie się już miało wrażenia niedokończonego obiektu. Gdyby nie olimpiada i pomoc Ministerstwa Sportu, miasto nie byłoby w stanie sfinansować tego przedsięwzięcia – powiedział wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk.