Straż Ochrony Kolei interweniuje: 13-latkowie układali przeszkody na torach

Piotr Żłobicki, członek zespołu prasowego Straży Ochrony Kolei, donosi o niepokojącym incydencie, który miał miejsce w Krakowie. Wydarzenie to zaszło w środę po południu, na aktywnej linii kolejowej prowadzącej od stacji Kraków Mydlniki do głównego dworca w Krakowie. W trakcie rutynowego patrolu, strażnicy natknęli się na niezapowiedzianą niespodziankę – dwóch nastolatków stawiających przeszkody na szynach.

Gdy młodzież ujrzała funkcjonariuszy, natychmiast podjęli próbę ucieczki. Jednak szybka i skuteczna interwencja strażników SOK doprowadziła do ich zatrzymania. Chłopcy, obaj w wieku 13 lat i pochodzący z Ukrainy, przyznali, że stawianie przeszkód na torach było dla nich rozrywką. Przy tym samym okazji wyrazili swoje nieświadomość na temat potencjalnych katastrofalnych konsekwencji ich „zabawy”. Po interwencji strażników, na miejsce zdarzenia wezwani zostali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy teraz prowadzą dalsze działania w tej sprawie – informuje Żłobicki.

Żłobicki przypomina również o groźbach jakie niesie ze sobą przebywanie nieletnich w niedozwolonych miejscach na terenie kolejowym. Wskazuje, że stanowi to dla nich poważne ryzyko utraty zdrowia lub nawet życia. Dodatkowo podkreśla, że pozostawianie różnych przedmiotów na torach stanowi realne zagrożenie dla pociągów i innych pojazdów szynowych, a co za tym idzie, dla pasażerów korzystających z usług kolejowych.