Twórczy kiermasz i warsztaty świąteczne zorganizowane przez Babki z polotem w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa

W niedzielę, 10 grudnia, odbyły się w Niepołomicach unikalne warsztaty o tematyce świątecznej oraz kiermasz dla osób w każdym wieku, gdzie dominującą rolę pełniły Babki z Polotem. Te energiczne panie podjęły się zadania animowania dzieci oraz dorosłych do twórczego spędzenia czasu, ukazując jak wykonać ręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe. W Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa, na którego salach odbywało się siedem różnorodnych warsztatów, można było również znaleźć stoiska z gotowymi dekoracjami i ornamentami na choinkę.

Na kiermaszu, który trwał od rannych godzin aż do wieczora, można było podziwiać i nabyć mnóstwo różnych produktów. Wśród nich znalazły się naturalne kosmetyki, takie jak mydełka czy olejki eteryczne, biżuteria, makramy i ceramika użytkowa. Nie brakowało także stoisk oferujących ręcznie wykonane świece sojowe, świąteczne wianki, naturalne choinki zrobione z siana czy stroiki. Ponadto, można było zaopatrzyć się w różnego rodzaju przysmaki, takie jak konfitury, syropy, herbaty, kawy oraz pierniki. Nie zabrakło również ciast wegańskich i bez dodatku cukru czy tart. Organizatorzy zapewnili dla wszystkich obecnych możliwość skosztowania gorącej czekolady czy kawy.

Warsztaty, na które konieczna była wcześniejsza rejestracja, umożliwiały naukę wielu zdolności związanych z dekoracją domu, stołu czy tworzeniem stroików. Wśród nich znalazły się m.in.: zdobienie pierników – warsztaty dedykowane dzieciom, bombka z siana czy świąteczny skrzat makramowy – warsztaty rodzinne, rzeźbienie bałwana z gliny – warsztaty ceramiczne dla dzieci, sojowe świeczki pachnące świętami – warsztaty rodzinne, tworzenie aromatycznych herbatek – warsztaty dla dzieci oraz warsztaty noszące nazwę „Pachnące Świętami”.