Uwolnij aromat lawendy w Krakowie dzięki inicjatywie Zarządu Zieleni Miejskiej

W centrum miasta, na placu Ducha Świętego, od wczesnych godzin porannych, ekipa Zarządu Zieleni Miejskiej podaruje przechodniom bukiety świeżo ściętej lawendy. Szereg Krakowian oraz odwiedzających miasto turystów tłumnie gromadzi się na miejscu, cierpliwie czekając na swoją porcję pachnących kwiatów. Organizatorzy wydarzenia uprzedzają jednak, że bukiety będą dostępne jedynie do południa tego dnia.

Również wartościowa informacja dla miłośników lawendy dotyczy jej cyklu kwitnienia. Po wstępnym okresie kwitnienia, który kończy się na początku lipca i podczas którego roślina jest przycinana, lawenda rozkwita ponownie w sierpniu. Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej wyrażają zatem nadzieję, że ten niezwykle aromatyczny kwiat będzie ozdobą Placu Świętego Ducha także później w tym roku.

Zaznaczają jednak, że lawenda jest dostępna od godziny 7:30 rano do 12:00 i obowiązuje tutaj zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Ilość dostępnej lawendy jest bowiem ograniczona, dlatego warto się pospieszyć – przestrzegają przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej.