W Krakowie brakuje pieniędzy na budowę placu

Powstały już plany Placu Grzegórzeckiego w Krakowie, który miał być częściowo złożony z ulicy Grzegórzeckiej i wizualizowany z dużą ilością zieleni. Zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig dał jednak do zrozumienia, że projekt nie zostanie sfinansowany i zrealizowany w tym roku z powodu braku środków finansowych gminy.

Miasto opracowuje nowy plac miejski w rejonie wiaduktu kolejowego przy ulicy Grzegórzeckiej. Będzie on ograniczony od wschodu mostem kolejowym, od zachodu skrzyżowaniem ulicy Grzegórzeckiej z Aleją Daszyńskiego, od północy linią kamienic przy ulicy Grzegórzeckiej, a od południa linią Hali Targowej i placu targowego. W okolicy zostanie posadzonych 112 drzew, krzewów i kwiatów, a także ławki, na których mieszkańcy będą mogli odpocząć i podziwiać krajobraz.

Jeśli chodzi o Halę Targową i targowisko Grzegórzki, to dotychczasowa działalność handlowa będzie kontynuowana. Urzędnicy zadeklarowali, że w tym rejonie zostanie udostępniona dodatkowa przestrzeń, z zamiarem ozdobienia jej zielenią. W związku z tym planowane jest zadaszenie rynku wraz z roślinnością. Będzie to nowa przestrzeń publiczna, która powinna przyciągać ludzi, zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych.