Zakończono remont ulicy Dietla w Krakowie

Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował właśnie o zakończeniu remontu na ulicy Dietla w Krakowie. Jednak na przywrócenie regularnego i zaplanowanego ruchu musimy poczekać do momentu zakończenia prac na ulicy Krakowskiej. Przywrócenie tramwajów w tym miejscu szacowane jest na połowę sierpnia.

Aktualnie ruch samochodowy został przywrócony na ulicy Dietla w ograniczony sposób. W tym momencie musimy poczekać na dokończenie prac remontowych, które wciąż trwają na skrzyżowaniu dróg ulicy Krakowskiej z ulicą Dietla. Jednak organizacja ruchu będzie i tak różniła się od tej sprzed remontu. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie ogłosił, że w ramach Krakowskiej tarczy dla Mobilności po każdej stronie jezdni na ulicy Dietla będzie tylko jeden pas ruchu dla samochodów, a reszta jezdni zostanie przeznaczona na parkowanie samochodów i ścieżkę rowerową.

Remont ulic Krakowskiej i Dietla wprowadził prawdziwy zamęt w codziennym funkcjonowaniu kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Trwający rok remont przysporzył wielu kłopotów mieszkańcom Krakowa i zaskoczył samych remontujących wówczas, gdy w trakcie prac natknęli się na znaleziska archeologiczne.