Pierwszy transfer Pasów. Michael Gardawski w Cracovii!

Michael Gardawski

Przed popularnymi Pasami jest jeszcze finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Lechią Gdańsk, która obecnie broni tego tytułu. Mimo tego klubowi działacze, już myślą o wzmocnieniach zespołu na przyszły sezon. Michael Gardawski to pierwszy transfer w letnim okienku transferowym został właśnie sfinalizowany.

Michael Gardawski zasila ekipę Pasów

Obrońca związał się z krakowskim klubem dwuletnim kontraktem, z możliwością przedłużenia go o kolejny rok. Gardawski przez trzy ostatnie sezony grał w Koronie Kielce. 29-letni lewy obrońca dotychczas wystąpił w 75 spotkaniach Ekstraklasy. Bardzo możliwe, że decyzja o transferze nowego lewego obrońcy spowodowana jest możliwym transferem Kamila Pestki. Młodzieżowym reprezentantem Polski interesuje się bowiem min. beniaminek drugiej ligi włoskiej czyli Monza.

Niemiec z polskimi korzeniami

Michael Gardawski posiada podwójne obywatelstwo zarówno niemieckie jak i polskie. Piłkarz wychowywał się w Niemczech i tam też rozpoczynał swoją karierę. Obrońca jest wychowankiem klubu SC Koeln-Eriler-Volkhoven. Seniorską karierę rozpoczął w FC Koeln jednak nie miał okazji zadebiutować w Bundeslidze. Grał jednak dużo w niższych niemieckich ligach. Na przestrrzeni lat reprezentował kluby takie jak:

  • Carl Zeiss Jena
  • VFB II Stuttgart
  • VFL Osnabrueck
  • Viktoria Koeln
  • MSV Duisburg
  • Hansa Rostock

To właśnie z Rostocku trafił do Kielc. Na niemieckich boiskach zaliczył prawie 200 występów, w których zdobył 13 bramek i 20 asyst. Obecnie wartość rynkowa obrońcy Cracovii wynosi 300 tysięcy euro.