Zaniepokojenie budową domów przy ulicy Bulwarowej

Przy ulicy Bulwarowej 13 w Nowej Hucie organizacja buduje zespół bloków mieszkalnych, choć na tabliczce widnieje informacja, że jest to „budowa domów jednorodzinnych”. Chyba musi to być dla bardzo dużych rodzin, skoro budowa będzie miała wiele pięter. Teren ten jest dość dobrze znany mieszkańcom Nowej Huty, gdyż zniknęły z tego miejsca stare, zniszczone kiedyś domki.

Obecnie na tym terenie powstają dwa budynki mieszkalne, których konstrukcja, a zwłaszcza balkony, jest godna uwagi. Balkony znajdują się tak blisko siebie, że mieszkańcy będą mogli podawać sobie przedmioty między nimi bez wychodzenia z mieszkania, albo będą mieli do czynienia ze ścianą oddaloną o 2 metry od balkonu. Ciekawie będzie obserwować efekt.

Prawo budowlane definiuje budynek mieszkalny jednorodzinny jako obiekt wolnostojący, bliźniaczy, szeregowy lub grupowy, który służy do celów mieszkalnych i jest konstrukcyjnie samodzielny. W takim budynku mogą być wydzielone nie więcej niż dwa lokale mieszkalne lub jeden lokal mieszkalny i jeden użytkowy, przy czym lokal użytkowy nie może zajmować więcej niż 30% powierzchni całkowitej.