Zmiany w organizacji ruchu ulicznego na ul. Miechowity i Młyńskiej od 16 marca

Od dnia 16 marca, sobota, nastąpiły dalsze modyfikacje dotyczące regulacji ruchu drogowego w okolicach ulic Miechowity i Młyńskiej. Z tego powodu kierujący pojazdami powinni zachować dodatkową ostrożność podczas poruszania się po tej strefie.

Projekt konstrukcji nowej linii tramwajowej prowadzącej do Mistrzejowic wkroczył w nową fazę. W efekcie od wspomnianej soboty wprowadzono zmiany w układzie ruchu. Co zatem uległo zmianie? Dotychczasowy przejazd na ulicy Młyńskiej został przesunięty bardziej na północ, w stronę ronda Polsadu.

Natomiast na skrzyżowaniu ul. Miechowity z ul. Młyńską, ruch kołowy został całkowicie zablokowany, ale możliwy jest objazd przez ulicę Stanisława ze Skalbmierza. Równocześnie miejski transport publiczny nadal kursuje po starej trasie, a dodatkowo wprowadzono jednokierunkowy ruch na twardym poszerzeniu drogi, dostępnym wyłącznie dla pojazdów komunikacji publicznej oraz pojazdów budowlanych.

Przystanek autobusowy o nazwie „Miechowity 03” został przeniesiony na skrzyżowanie z ulicą Bohaterów Wietnamu i Młyńską.