Znamy nowego kapitana Cracovii! To Sergiu Hanca

Sergiu Hanca

Po udanym sezonie 2019/2020 Cracovia Kraków kompletuje skład na nadchodzące rozgrywki. Po opuszczeniu szeregów klubu przez Rafę Lopesa Pasy chwilowo zostały bez kapitana.

Rumuński zawodnik nowym kapitanem Cracovii

Po przejściu do Legii Warszawy Portugalczyka Rafy Lopesa, zrobił się wakat na stanowisku kapitana zespołu. Po kilku dniach namysłu, sztab szkoleniowy zadecydował, że najlepszym kandydatem na do tej roli będzie rumuński zawodnik – Sergiu Hanca. Zawodnik ten związany jest z Cracovią od wiosny 2019 roku. Do tej pory rozegrał 50 spotkań, w których zaliczył 10 trafień z czego 8 bramek zdobył w zeszłym sezonie. Kibice kojarzą go przede wszystkim ze zwycięskiej bramki w derbach z Wisłą Kraków.

Odkąd drużynę objął Michał Probierz, było trochę zamieszania z osobami, które nosiły kapitańską opaskę. Początkowo rolę tę pełnił Miroslav Covilo a potem Michał Helik. Jego następcą został Janusz Gol, który po później został odsunięty od zespołu a potem rozstał się z zespołem rozwiązując kontrakt z Pasami. Po Golu rolę kapitana dzierżył Rafa Lopes i pewnie byłoby tak dalej gdyby nie fakt, że Portugalczyk został zakupiony przez klub z Warszawy.

Przeczytaj również:

Pechowe losowanie Cracovii w eliminacjach do LE

Łukasz Surma zostaje w Garbarni