Pechowe losowanie Cracovii w eliminacjach do LE

Malmoe FF

Losowanie 1 rundy eliminacji Ligi Europy nie było zbyt łaskawe dla zdobywców Pucharu Polski. Popularne Pasy trafiły bowiem na wicemistrza Szwecji czyli ekipę Malmoe FF.

Jeden mecz zamiast dwóch

W tegorocznych eliminacjach do europejskich pucharów zamiast dwóch spotkań rozgrywany będzie tylko jeden. Dzieje się tak ze względu na pandemię koronawirusa, która znacznie przeciągnęła zeszły sezon. Gospodarze spotkań zostali wylosowani i niestety ale Cracovia musi pofatygować się do Skandynawii.

Malmoe w swojej rodzimej lidze rozgrywa mecze w systemie wiosna-jesień. W 2019 roku drużyna ta została wicemistrzem kraju natomiast w obecnych rozgrywkach po przeszło 15 spotkaniach są liderami ligi.

Drużyna ta swoje mecze rozgrywa na mogącym pomieścić aż 24 tysiące kibiców Swedbank Stadion. Kadra Malmoe składa się w głównej mierze, ze Szwedów a także Duńczyków. W zespole gra także Norweg, Islandczyk oraz Nigeryjczyk.

Malmoe FF zostało założone w 1910 roku. Drużyna ma na swoim koncie 20 mistrzostw kraju oraz 14 Pucharów Szwecji. W 1979 roku Szwedzi grali w finale Pucharu Europy, jednak ostatecznie przegrali go z Nottingham Forest.

Przeczytaj również:

Łukasz Surma zostaje w Garbarni

Rafa Lopes w nowym klubie. Portugalczyk zasili Legię