3 interesujące krakowskie wydarzenia kulturalne

Kraków to miasto które obfituje w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Niezależnie od pory roku zachwyca pięknymi widokami i ciekawymi atrakcjami.

Oferta kulturalna Krakowa jest bardzo szeroka: koncerty, festiwale, sztuki teatralne, a także wystawy i wydarzenia plenerowe. To tylko niektóre z przykładów atrakcji, które ma nam do zaoferowania Gród Kraka.

Krakowskie wydarzenia kulturalne warte naszej uwagi

Przeczytaj poniższe propozycje i sprawdź co ciekawego dzieje się w Krakowie.

1. Festiwal Muzyki Współczesnej Sacrum Profanum

Festiwal w czasie którego prezentowane są najważniejsze utwory muzyczne XX wieku, a także muzyka najnowsza. Biorą w nim udział światowej klasy zespoły cenione na całym świecie. W swoim założeniu festiwal Sacrum Profanum łączy muzykę klasyczną z innymi nurtami, np. jazzem.

To wydarzenie w doskonały sposób promuje naszą narodową kulturę na całym świecie. Sacrum Profanum odbywa się cyklicznie, we wrześniu.

2. Noc muzeów w Krakowie

Wydarzenie organizowane cyklicznie od 2004 roku przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. To najbardziej popularne wydarzenie kulturalne w Krakowie. W tę jedną majową noc otwarte są niemal wszystkie muzea, galerie sztuki, obiekty zabytkowe i inne instytucje kulturalne.

To wydarzenie łączy się z szeregiem imprez towarzyszących.  Odbywa się zawsze w dzień przed Ogólnopolską Nocą Muzeów. To idealna okazja na lepsze poznanie historii miasta.

Tutaj znajdziesz relację z 18. Nocy w Muzeum w Krakowie.

3. Krakowski Festiwal Filmowy

Wydarzenie kulturalne, które jest w całości poświęcone filmom dokumentalnym, animowanym i krótkometrażowym. W takcie tego wydarzenia odbywa się wiele pokazów filmowych, a także koncerty, gale i  konkursy filmowe. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w całej Europie.