6 Batalion Dowodzenia w Krakowie obchodzi swoje święto z piknikiem wojskowym 28 czerwca 2024

Rok 2024 przynosi kolejne wydarzenie organizowane przez żołnierzy 6 Batalionu Dowodzenia, którzy mają swoją siedzibę w Krakowie. Mowa o pikniku wojskowym, do udziału w którym gorąco zapraszają. Istotnym warunkiem uczestnictwa jest jednak bycie obywatelem Polski oraz posiadanie przy sobie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dzieci i młodzież, zainteresowane tym niecodziennym wydarzeniem, muszą posiadać przy sobie legitymację szkolną.

W tym roku, uroczystości związane ze Świętem 6 Batalionu Dowodzenia odbędą się 28 czerwca 2024 roku. Miejsce to koszary położone przy ulicy Ułanów 43 w sercu Krakowa.

Zaplanowany harmonogram pikniku wojskowego prezentuje się następująco: rozpoczyna się on uroczystym apelem o godzinie 10:00, a od godziny 11:00 do 14:30 przewidziane są atrakcje piknikowe.

Na terenie koszar odwiedzających czeka wiele atrakcji: Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dowódcy, pokazy sprzętu wojskowego, a także poznanie z bliska pojazdów Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej i Policji. W ramach pikniku znajdzie się także Wojskowe Centrum Rekrutacji, Grupy Rekonstrukcji Historycznej oraz Ogródek Saperski dla najmłodszych. Goście będą mogli podziwiać występ Orkiestry Wojskowej w Krakowie, w której skład wchodzą soliści z Klubów Wojskowych. Dodatkowo, na miejscu będzie stanowisko artystyczne Klubu 6 Batalionu Dowodzenia. Dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji plenerowych oraz poczęstować się watą cukrową i popcornem. Na dorosłych czeka tradycyjny poczęstunek wojskowy.