68-letni mieszkaniec Chełmka stracił 15 tys. zł, wpadając w pułapkę oszustów manipulujących kryptowalutami

Jeden z mieszkańców Chełmka, w wieku 68 lat, padł ofiarą oszustów, którzy manipulując ludźmi za pośrednictwem propozycji inwestowania w kryptowaluty, wyłudzili od niego kwotę aż 15 tys. zł. W związku z powyższym, funkcjonariusze policji podkreślają znaczenie ostrożności i zdrowego rozsądku przy podejmowaniu jakichkolwiek transakcji tego typu.

Historia 68-letniego mieszkańca Chełmka, który stał się ofiarą oszustwa na kryptowaluty, jest przestrogą dla innych. Opisując to niefortunne zdarzenie, mężczyzna wspomina o poniedziałkowym dniu 20 maja, kiedy to odebrał telefon od kobiety twierdzącej, że reprezentuje firmę specjalizującą się w inwestycjach w kryptowaluty. Ta przekonująca dama obiecywała mu szybkie zwiększenie jego oszczędności. Dzięki swojej pewności siebie i odpowiedniemu słownictwu, udało jej się zdobyć zaufanie starszego pana.

Podczas wideokonferencji, na którą namówiła go oszustka, mężczyzna wykonał przelew na sumę 5 tysięcy złotych na podane przez nią konto. Dopiero następnego dnia, kiedy nie mógł zalogować się na swoje konto, udał się do banku. Tam otrzymał informację, że z jego konta w sumie zostało przelanych aż 15 tysięcy złotych – jak informuje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W odpowiedzi na powyższe, policjanci z oświęcimskiej komendy zdecydowanie apelują o zachowanie ostrożności oraz rozwagi w sytuacjach, gdy nieznana osoba proponuje nam możliwość szybkiego i dużego zarobku poprzez inwestycje w kryptowaluty. Zalecają również unikanie instalacji jakichkolwiek aplikacji na naszych komputerach lub telefonach komórkowych sugerowanych przez tego typu osoby, które obiecują automatyzować operacje zakupu i sprzedaży kryptowalut oraz oferują pomoc w zarządzaniu inwestycjami i obsługą aplikacji.