AstraZeneca Pharma Poland otwiera nowe biuro w Equal Business Park w Krakowie

Apollo-Rida, firma będąca właścicielem i zarządcą Equal Business Park – kompleksu biurowego zlokalizowanego w Krakowie, sfinalizowała umowę najmu prawie 1000 m kw. powierzchni biurowej. Nowym najemcą jest AstraZeneca Pharma Poland, międzynarodowa korporacja biofarmaceutyczna. W całym procesie wynajmowania powierzchni, firmę Apollo-Rida wspierała Savills – specjalistyczna firma doradcza, która pełni rolę wyłącznego doradcy ds. najmu w tym budynku.

AstraZeneca jest jednym z globalnych liderów w branży biofarmaceutycznej, dostarczając innowacyjne leki na choroby, którym współczesna medycyna stara się sprostać. Firma działa na rynku polskim od ponad 30 lat i zatrudnia tutaj ponad 3000 osób.

Decyzja o przeniesieniu biura do Equal Business Park wynika z zamiarów AstraZeneca do realizacji celów zrównoważonego rozwoju (SDG) określonych przez globalną strategię ESG. Budynek wyróżnia się zaawansowanymi proekologicznymi rozwiązaniami, które potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. Są to między innymi zasilanie energią odnawialną, pełna infrastruktura dla rowerzystów, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, a także windy i oświetlenie o obniżonym zużyciu energii.

Dominika Cyrbus, reprezentująca Savills w Krakowie, podkreśla rosnące znaczenie proekologicznych rozwiązań w biurach: „AstraZeneca Pharma Poland to kolejna firma, która doceniła wysoką jakość kompleksu Equal Business Park. Terminy ESG stają się coraz częściej kluczowymi kryteriami wyboru przez najemców nowych powierzchni biurowych”.