Autostrada A4 zablokowana przez lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Na jednym z odcinków autostrady A4, na wysokości lotniska i kierując się w stronę Katowic, doszło do nieprzewidzianego zdarzenia drogowego. W konsekwencji tego incydentu, kierowcy pokonujący tę trasę mogą spodziewać się pewnych przeszkód i utrudnień w ruchu drogowym. Ruch odbywa się obecnie tylko jednym pasem drogi.

Do niecodziennego zdarzenia doszło, gdy na miejscu wypadku wylądował śmigłowiec należący do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ten nieoczekiwany manewr wymusił czasowe całkowite zamknięcie drogi. Obecnie trwa akcja służb ratowniczych, które są obecne na miejscu zdarzenia.

Nieoficjalne źródła informują, że na miejscu trwa reanimacja jednej osoby. Poszkodowany był pasażerem samochodu ciężarowego, który z niewyjaśnionych przyczyn wjechał do przydrożnego rowu. Apelujemy do wszystkich użytkowników drogi o zachowanie szczególnej ostrożności na tym odcinku autostrady.

Warto dodać, że tuż przed tym zdarzeniem miała również miejsce kolizja dwóch pojazdów. Stan tych osób nie jest na razie znany. Przyłóżmy wszyscy starań, aby nie doprowadzić do dalszych nieszczęść.