Planowane daty i regulacje dotyczące przyznawania miejsc dla handlu w Krakowie

Zauważyć można, że zbliża się czas, kiedy możliwe będzie złożenie wniosków o przyjęcie na listę osób lub firm, które otrzymają miejsce do prowadzenia handlu podczas krakowskich odpustów. Propozycje na otrzymanie zgody do wykorzystania obszaru przy drodze można kierować za pomocą dziennika podawczego (ul. Centralna 53, budynek A), poprzez lokalny urząd pocztowy lub cyfrową platformę ePUAP.

Losowania miejsc handlowych dla tego roku, które są przewidziane na okres odpustów oraz święta Wszystkich Świętych, zostaną zrealizowane bez bezpośredniego udziału wnioskujących. Wszystkie kwestie związane z tradycyjnym odpustem Emaus są koordynowane przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

Procedura losowania zostanie przeprowadzona z udziałem notariusza. Wyniki procesu będą opublikowane na naszej stronie internetowej, a osoby lub firmy, które zdobędą miejsca handlowe, zostaną poinformowane indywidualnie. Losowanie obejmie nie tylko kandydatów dopuszczonych do udziału (tak jak w poprzednich latach), ale także konkretny numer miejsca handlowego.