Często jeździsz pociągiem? Możesz się zdziwić

Koleje Małopolskie informują o nowych cenach biletów na obszarze województwa. Zmiany obowiązują od dzisiaj.

Z czego wynikają podwyżki?

Podwyżki to nigdy nie jest powód do radości, ale warto zadać sobie pytanie, dlaczego zdecydowano się na podwyższenie cen? Oczywiście trudno mówić o detalach, ale możemy usłyszeć, że chodzi o wzrost kosztów i konieczność sfinansowania kolejnych inwestycji. Wypada również podkreślić, że wzrost kosztów ma związek z rozwojem oferty przewozowej. Rozwój oferty przewozowej to zawsze plus, ale nie można zapomnieć o pieniądzach. Konieczność sfinansowania innych inwestycji to temat, o którym również można powiedzieć wiele – za przykład może posłużyć choćby zakup taboru kolejowego.

Dokładne zmiany cen sobie zostawmy, aczkolwiek warto odnotować, że średni wzrost wynosi 10% przy biletach jednorazowych i 10 zł przy biletach okresowych. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, nie pozostaje nic innego jak samodzielne zapoznanie się ze szczegółami.

Istotne jest także to, że integracja biletowa będzie obowiązywać bez zmian. Do tego niemal każda oferta specjalna znajdzie się w systemie MAŁOPOLSKA KARTA AGLOMERACYJNA.