Czy Garbarnia zagra w pierwszej lidze?

Garbarnia Kraków

Według decyzjo komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, Garbarnia Kraków nie trzymała licencji na grę w 1 lidze w sezonie 2020/2021.

Garbarnia cały czas w siebie wierzy

W ostatniej kolejce 2 ligi Garbarnia zmierzy się z Olimpią Elbląg. Rywale Krakowian otrzymali licencję na grę w 1 lidze, więc z pewnością to starcie będzie należało do ciekawych. Krakowska drużyna może dostać się do strefy gwarantującej grę w barażach gdy w sobotę wygra swój mecz z Olimpią. Drugim warunkiem jest brak zwycięstwa rzeszowskiej Stali nad Skrą Częstochowa. Przy takim rozwoju wypadków Garbarze zapewnią sobie miejsce premiowane grą w barażach o 1 ligę. Nie jest jednak pewne czy aby na pewno w nich wystąpią. O decyzji zostaną poinformowani w poniedziałek, ponieważ to właśnie wtedy odbędzie się posiedzenie Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN.

Klub po ostatnim zwycięstwie w Stargardzie zwrócił się do Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie z prośbą o możliwość dzierżawy części Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana. W tym samym czasie Garbarze złożyli również wniosek licencyjny do PZPN-u, w którym to jako miejsce rozgrywania spotkań wskazali wyżej wymieniony stadion. wiceprezes Garbarni Marek Siedlarz w wywiadzie mówił o nadziejach na pozytywne rozpatrzenie wniosku klubu przez miasto i odwołaniu się od decyzji Komisji.

Zawodnicy zapewniają, że nawet mimo niekorzystnego dla klubu postanowienia Komisji najbliższy mecz zagrają na 100% ich możliwości. Olimpia Elbląg zajmuje obecnie 6 miejsce w lidze posiadając o 3 punkty więcej niż Garbarnia. Jesienią padł wynik 1:1 więc ewentualne zwycięstwo pozwoli krakowskiej drużynie na wyprzedzenie Olimpii.

Przeczytaj również:

Były zawodnik Cracovii zakażony koronawirusem

Pierwszy transfer Pasów. Michael Gardawski w Cracovii!