Najważniejszy mecz Cracovii od 72 lat!

krakó puchar polski

W finale Pucharu Polski zmierzą się ekipy Cracovii Kraków oraz Lechii Gdańsk. Mecz na stadionie w Lublinie obejrzy 3 700 kibiców.

Najważniejszy mecz Cracovii od ponad 70 lat

Jak twierdzą historycy spotkanie w Lublinie to najważniejszy mecz Cracovii od 72 lat, czyli od starcia z Wisłą Kraków o mistrzostwo Polski w 1948 roku. Tym razem stawką jest Puchar Polski czyli trofeum, którego do tej pory Pasy nigdy nie zdobyły.

Z racji na obostrzenia związane z koronawirusem lubelski stadion zostanie zapełniony jedynie w 25% co oznacza, że zamelduje się na nim 3 700 kibiców. Krakowska drużyna otrzymała pulę 700 biletów, które rozeszły się momentalnie. Dodatkowo klub otrzymał jeszcze 200 wejściówek do rozdysponowania według własnych potrzeb.

Nowe zasady nie obowiązują w przypadku finału

Rząd powoli wprowadza nowe zasady pozwalające na uczestnictwo w meczach 50% pojemności trybun. Przepis ten nie obowiązuje jednak w przypadku Pucharu Polski.

Sympatycy Cracovii wyruszyli do Lublina już o 11:30. Oprócz fanatyków na meczu pojawi się również prezes Janusz Filipiak. Swoją obecność zapowiedziała również delegacja Małopolskiego Związku Piłki Nożnej a także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.