Hostel w Krakowie oraz zwiedzanie Wieliczki z przewodnikiem

Wycieczka do Krakowa do świetna okazja, aby zwiedzić najsłynniejsze zabytki tego pięknego miasta, a także wybrać się do położonej niedaleko kopalni soli w Wieliczce, by odkrywać ją z przewodnikiem. Taki pobyt dla rodziny może być jednak dużym wyzwaniem finansowym. Aby ograniczyć wydatki, warto postawić na nocleg w nowoczesnym hostelu. Jaki hostel w Krakowie wybrać? Gdzie najlepiej zarezerwować zwiedzanie Wieliczki z przewodnikiem? Podpowiadamy!

Wygodny i niedrogi nocleg – hostel w Krakowie

Rodzinna wycieczka czy romantyczny wypad we dwoje do Krakowa – niezależnie od celu Twojej podróży, potrzebujesz wygodnego miejsca na nocleg, najlepiej blisko najważniejszych atrakcji. Znalezienie noclegu w Krakowie, który nie zrujnuje Twojego budżetu to niełatwe zadanie. Dlatego turyści coraz częściej zatrzymują się w hostelu w Krakowie.

Zapewniają one to, co najważniejsze podczas podróży – dostęp do łazienki, przestrzeń wspólną z m.in. kuchnią i lodówką oraz wygodne miejsce do spania. Wiele z nich posiada także pokoje 1-, 4- czy 6-osobowe, dzięki czemu rodziny lub grupy znajomych mogą bez obaw zająć jeden pokój, bez konieczności dzielenia się nim z nieznajomymi osobami. To dzielenie się to także nic strasznego. Jeśli wybierasz się w podróż w pojedynkę lub we dwoje, Twoje rzeczy możesz spokojnie przechować w zamykanej szafce.

Jednym z hosteli w Krakowie, które turyści doceniają za doskonałą lokalizację, nowoczesny wystrój i wysoki komfort jest hostel Draggo House. Znajduje się zaledwie 2 minuty spacerem od Rynku Starego Miasta w Krakowie oraz mniej niż kwadrans pieszo od Wawelu. Pokoje posiadają łączone łóżka, klimatyzację i darmowe Wi-Fi, każde łóżko ma wygodny termiczny materac oraz osobistą lampkę i kontakt, by swobodnie móc naładować swoją elektronikę (telefon, laptop czy aparat). Każdy z gości hostelu ma dostęp do czystej pościeli i ręczników, darmowej zamykanej szafki, a w części wspólnej do kuchni i Smart TV. Wszystkie pomieszczenia otwiera zintegrowany system jednej karty, dzięki czemu nie musisz nosić oddzielnych kart do drzwi wejściowych i drzwi do swojego pokoju. Dodatkowo użytkownicy portalu Hostelgeeks.com wybrali Draggo House najlepszym hostelem w Krakowie w 2022 r.

Zwiedzanie kopalni w Wieliczce – o czym pamiętać?

Będąc w Krakowie, warto od razu zaplanować wycieczkę do jednej z najpopularniejszych atrakcji regionu, czyli kopalni soli w Wieliczce. Zwiedzanie tego miejsca najlepiej zorganizować sobie z przewodnikiem, który przeprowadzi Cię przez najciekawsze miejsca, opowie o historii kopalni, wydobyciu soli, niesamowitym mikroklimacie tego miejsca oraz podziemnych salach, kaplicach i jeziorkach.

Jeśli masz nocleg w Krakowie i chcesz odwiedzić kopalnię soli, warto zaplanować zwiedzanie Wieliczki połączone od razu z transportem z miejsca zakwaterowania. Rezerwacja takiej wycieczki na zwiedzanie Wieliczki ma zazwyczaj w cenie transport w obie strony z i do miejsca hostelu, hotelu lub innego miejsca noclegowego, opiekę przewodnika, a także projekcję filmu edukacyjnego i zwiedzanie kopalni. Kopalnię soli w Wieliczce można zwiedzać Trasą Turystyczną, na której znajdują się przepiękne sale, komnaty oraz wspaniała Kaplica św. Kingi, a także Trasą Górniczą, gdzie w roboczym stroju możemy sprawdzić, czy nadajemy się na górnika w kopalni soli i zobaczyć Muzeum Żup Solnych.