Intensywne opady śniegu stworzyły zagrożenie na obszarach leśnych

Pracownicy krakowskiego ZOO ostrzegają przed zagrożeniem, jakie stwarza pług śnieżny w Lasku Wolskim. Wierzchołki drzew obciążone są rozmokłym, gęstym śniegiem, co powoduje, że przemierzając las, należy zachować szczególną ostrożność, gdyż istnieje niebezpieczeństwo nagłego upadku drzew lub ich konarów. Intensywne opady śniegu w ciągu ostatnich kilku dni w połączeniu z temperaturą powietrza wynoszącą blisko 0 stopni Celsjusza wywołały znaczny nacisk na korony drzew. Ponadto problem występuje na drogach Krakowa.

Na drogach można zaobserwować czapy śniegu i ogromne sople górujące nad przechodzącymi ludźmi. Stanowi to zagrożenie, a straż pożarna nie jest w stanie zabrać każdego z nich. W związku z tym właściciele nieruchomości mają obowiązek wywiązać się z tego zadania.

Jeden z autorów listów skontaktował się z nami w sprawie pewnego problemu. Twierdził, że siatka, która ma za zadanie chronić gruz z zewnątrz budynku przed rozpadaniem się pod wpływem ciężaru śniegu, w niektórych miejscach wygina się i pęka. Te zdjęcia, które znajdują się w naszej galerii, pochodzą z zaledwie dwóch ulic w mieście.