Interwencja policyjna w krakowskim Kazimierzu: ujęty mężczyzna i zabezpieczone narkotyki

W scenicznym rejonie Krakowa, na Kazimierzu, doszło do policyjnej interwencji. W wyniku podejrzeń o przechowywanie narkotyków, padły zarzuty wobec lokalnego mieszkańca. Dodatkowo, jego miejsce zamieszkania poddano szczegółowemu przeszukaniu.

Podczas dnia 28 czerwca bieżącego roku, funkcjonariusze policji skierowali swoje kroki do jednej z malowniczych ulic Kazimierza. Mieli informacje, że w jednym z tamtejszych domów mieszkaniowych, pewien mężczyzna może ukrywać nielegalne substancje. Po krótkotrwałym monitoringu okolicy, mundurowi zauważyli osobnika o wyglądzie zgodnym z posiadanych przez nich informacjami. Policjanci natychmiast zatrzymali 20-letniego mężczyznę i poinformowali go o powodach swojej obecności.

Mężczyzna został następnie eskortowany przez mundurowych do jego mieszkania. W trakcie dokładnego przeszukania lokalu, znaleziono foliowy worek wypełniony białymi kryształami oraz plastikowe opakowanie zawierające susz roślinny. Wstępna analiza zabezpieczonych substancji za pomocą specjalistycznego testera narkotykowego potwierdziła, że są to narkotyki. Okazało się, że w worku znajdował się mefedron o wadze 112 gramów, natomiast w pudełku – marihuana ważąca 190 gramów.

Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono zarzut posiadania znacznej ilości zakazanych substancji. Za przestępstwo to grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, wobec 20-latka zastosowano środki zapobiegawcze. W skład tych środków wchodzą policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.