Juwenalia wracają!

Walka z zarazą spowodowała odwołanie wielu wydarzeń – wszyscy w pewnym sensie znaleźliśmy się w izolacji. Trudno powiedzieć, czy ten straszny okres za nami, ale na pewno możemy mówić o zmierzaniu ku szeroko pojętej normalności. Najlepszym tego przykładem powrót krakowskich juwenaliów.

Największe święto studentów

Kiedy wraca największe święto studentów, trudno się nie cieszyć. Warte podkreślenia jest również to, że od 17 do 22 maja (termin juwenaliów) możemy spodziewać się niezapomnianych wrażeń. Świadczą o tym wykonawcy – zobaczymy choćby Tymka, Żabsona czy Happysad. Nie można też zapomnieć o tym, że 21 maja będziemy mogli zobaczyć Marylę Rodowicz, czyli prawdziwą legendę polskiej sceny muzycznej.

Warte odnotowania jest również to, że koncerty to nie wszystko – będzie np. tradycyjny korowód. Dla przypomnienia – chodzi o korowód, podczas którego studenci przebierają się w różne kostiumy i biorą udział w marszu. Nie sposób też zapomnieć o grze miejskiej, kinie plenerowym czy dniu sportowym. Oczywiście to w dalszym ciągu nie wszystko – gdyby kogoś interesował dokładny plan, najlepszym wyjściem jest samodzielne zapoznanie się ze szczegółami.

Wieści z Krakowa możesz znaleźć także tutaj.