Kiedy koniec remontu krakowskiego parku?

Park Bednarskiego, położony w krakowskiej dzielnicy Podgórze, jest już prawie gotowy. Prace przy „domku ogrodnika” są już prawie zakończone, a glorieta została przywrócona do pierwotnego piękna. Dodatkowo gotowa jest altana z dachem z „zielonej szałwii Wagnera”, a alejki są prawie w całości wykonane. Plac zabaw jest przygotowany i gotowy do korzystania przez dzieci. Zarząd Zieleni Miejskiej ma w planach otwarcie całego parku po rewitalizacji w maju, czyli o dwa miesiące wcześniej niż wynikało to z umowy z wykonawcą.

W lipcu 2022 roku wyłączono z użytku obszar przeznaczony na kolejną część renowacji, co umożliwiło ekipom rozpoczęcie prac w całym parku. Odsłonięcie terenu z siłownią zostało opóźnione, aby nie dopuścić do przerwania postępu prac. Spowodowało to intensyfikację działań i zmianę terminów, tak aby budowa mogła zakończyć się do końca 2022 roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe.

W Parku Bednarskiego pojawią się nowe drzewa, 5 tys. krzewów, blisko 57 tys. roślin cebulowych i ponad 8 tys. bylin wśród starych drzew.