Wyniki inspekcji drogowych

Ciężarówkę, która miała zakaz ruchu z powodu uszkodzonej tarczy hamulcowej, prowadził kierowca, który dokumentował swoje godziny na kartotece innego pracownika. Ponadto zaniedbał on okazanie obowiązkowych dokumentów do weryfikacji. Tymczasem operator innego zestawu jeździł w czasie normatywnego dziennego czasu jazdy bez karty w tachografie. Obaj kierowcy zostali pozbawieni prawa jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatem.

W miniony czwartek (19 stycznia) pracownicy małopolskiej ITD przeprowadzili na autostradzie A4 pod Krakowem kontrolę okresową ciągnika siodłowego z naczepą. Samochód należał do hiszpańskiego przedsiębiorcy i przewoził części samochodowe z Hiszpanii do Polski. Po zbadaniu ewidencji czasu pracy kierowcy okazało się, że tego dnia prowadził on pojazd bez włożonej karty do tachografu. W związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy i nałożono na niego karę pieniężną. Na karę pieniężną może zostać narażony również pracodawca kierowcy. Wobec przewoźnika drogowego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Inspektorzy ITD zawiesili kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące i nałożyli karę za rejestrowanie jego przejazdów na cudzej ewidencji.