Koncerty plenerowe "Niedzielne poranki z muzyką wiedeńską" w Krakowie: Muzyka w otoczeniu zieleni parku Zdrojowego

Stolica Małopolski, Kraków, ponownie ożyła dźwiękami muzyki wiedeńskiej podczas kolejnego koncertu plenerowego z cyklu „Niedzielne poranki z muzyką wiedeńską”. Te niezwykłe wydarzenia muzyczne skupiają miłośników dobrej muzyki, którzy mogą cieszyć się pięknymi melodiami w otulinie zieleni parku Zdrojowego, położonego przy rondzie Matecznego. Tę urokliwą przestrzeń na czas koncertu zamieszkiwały różne grupy wiekowe, od seniorów-melomanów po rodziny z dziećmi, które delektowały się dźwiękami muzyki na kocach rozłożonych na trawie, ukryte w cieniu drzew.

Organizowane na terenie dawnego uzdrowiska przy rondzie Matecznego (ul. Wadowicka 1b) koncerty odbywają się wybrane niedziele, rozpoczynając od końca maja aż do końca września. Rozpoczynają się o godzinie 11 i trwają dwie i pół godziny. Głównym wykonawcą jest Salonowa Orkiestra Camerata pod dyrekcją Wiesława Murzańskiego, wspomagana przez solistów. Program koncertów obejmuje przepiękne walce, polki, czardasze oraz miniatury muzyki poważnej takich twórców jak Johann Strauss, Franz Lehar, Emmerich Kalman, Robert Stolz, Johannes Brahms i wiele innych.

Wstęp na koncerty jest wolny. W bieżącym sezonie melomani będą mieli możliwość uczestnictwa w kolejnych koncertach zaplanowanych na 21 lipca, 11 i 25 sierpnia oraz 15 i 29 września. Koncerty mają swoje korzenie w tradycji muzycznej tego miejsca, nawiązują do spotkań muzycznych organizowanych za czasów Antoniego Matecznego – założyciela zakładu wodoleczniczego. Obecnie stanowią nie tylko okazję do posłuchania znakomitej muzyki, ale też pretekst do odwiedzenia parku i znalezienia tutaj upragnionego schronienia przed letnim skwarem.