Mroczny incydent na DK-94 blisko Krakowa: zderzenie samochodów dostawczego i ciężarowego zakończone śmiertelnie

Straszliwy obraz zniszczenia rozciągał się przed oczami przechodniów na drodze DK-94 tuż poza Krakowem. W miejscowości Czajowice miało miejsce zgubne zdarzenie drogowe – samochód dostawczy i ciężarówka zderzyły się czołowo, niestety, rezultat był tragiczny, jeden z uczestników nie przeżył. Przez ten nieszczęsny wypadek na drodze panują znaczne komplikacje, utrudniające przejazd.

Ruch drogowy na DK-94 jest całkowicie sparaliżowany. Kierowcom udających się w kierunku Olkusza lub Krakowa sugeruje się skorzystanie z objazdu przez wieś o nazwie Skała. Informacje o perturbacjach w ruchu zostały także przekazane przez operatora komunikacji miejskiej w Krakowie, MPK. Zgodnie z ich komunikatem, przystanek przy ulicy Władysława Łokietka w Czajowicach jest nieprzejezdny w obu kierunkach. Na skutek tych utrudnień, trasa linii 310 została skrócona do pętli Biały Kościół Murownia.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia, liczne jednostki ratownicze zostały wezwane na miejsce. Akcję prowadzą strażacy z Białego Kościoła KSRG, którzy przybyli na miejsce wozem strażackim marki Volvo GBART 3/16. Ochotnicza Straż Pożarna z Bębła oraz JRG 5 Kraków również wzięły udział w akcji. Na miejscu jest też Ochotnicza Straż Pożarna Wielka Wieś i oficer operacyjny. Pomoce medycznej udziela ZRM, a sytuację nadzoruje policja.