Przestępca wraca do kraju i trafia do więzienia na 6 lat

Osoba podejrzana o przestępstwa została zatrzymana i osadzona w więzieniu. Mężczyzna ten spędzi następne sześć lat za kratami, po tym jak został deportowany do Polski i zatrzymany na krakowskim lotnisku, na którym okazało się, że jest w kraju poszukiwanym przez wymiar sprawiedliwości.

Po powrocie do Polski, mężczyzna znalazł się w rękach Straży Granicznej stacjonującej na krakowskim lotnisku. Zostało ujawnione, że opuścił on kraj cztery lata temu, a w lipcu tego samego roku został skazany przez brytyjskie sądy za udział w bójce. Wyrok wynosił sześć lat pozbawienia wolności, jednak ostatecznie karę skrócono i podjęto decyzję o jego deportacji do Polski.

Przybywając do Krakowa, mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, co wymusiło na funkcjonariuszach dodatkowe działania potwierdzające jego tożsamość oraz obywatelstwo. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności okazało się, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez polskie organy ścigania, co skutkowało jego natychmiastowym zatrzymaniem i doprowadzeniem do aresztu.

Zakres zarzutów, które spadły na zatrzymanego mężczyznę, obejmował kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Po zakończeniu formalności został on umieszczony w krakowskim areszcie, gdzie już rozpoczął odsiadywanie skazanej na niego kary sześciu lat pozbawienia wolności.