Kraków zmagający się ze skutkami zimy: policja odnotowuje 14 kolizji drogowych

W poniedziałkowe przedpołudnie, krakowska policja miała na swoim koncie zarejestrowanych 14 kolizji drogowych. Wszystko wskazuje na to, że incydenty te były spowodowane przez trudne warunki na drogach, jakie przyniosła zima. Rzecznik prasowy komendy miejskiej, Piotr Szpiech, poinformował jednak, że pomimo dużej liczby zdarzeń, żadne z nich nie było szczególnie poważne.

Zima w Krakowie rzuciła wyzwanie kierowcom już od wczesnych godzin porannych w poniedziałek, kiedy to miasto zostało pokryte śniegiem.

„Na drogach jest teraz o wiele trudniej, ale na szczęście nie doszło do poważnych wypadków. Musimy przyzwyczaić się do zimowych warunków. Zmniejsza się widoczność, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. Powinniśmy zdecydowanie zwolnić i uważać na pieszych. Nawierzchnia dróg staje się bardziej śliska. Jeśli ktoś jeszcze nie zmienił opon na zimowe, powinien to uczynić jak najszybciej” – podkreśla Piotr Szpiech.

Rzecznik prasowy dodał, że 14 kolizji zarejestrowanych w poniedziałek rano to liczba większa niż zazwyczaj, ale na szczęście żadne z tych zdarzeń nie miało poważnych konsekwencji.

Synoptycy przewidują, że opady śniegu będą utrzymywały się we wtorek i środę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział również spadek temperatur poniżej zera w nadchodzących dniach.