Kraków zorganizuje święto kultury chorwackiej

Podczas Pikniku Chorwackiego, który odbędzie się w dniach 27-28 maja na terenie Małej Chorwacji we wschodniej części Parku Bagry Wielkie, nie zabraknie elementów chorwackiej kultury i tradycji, muzyki na żywo, konkursów żeglarskich, konkursów dla dzieci, warsztatów teatralnych oraz parady dalmatyńczyków. Za organizację wydarzenia odpowiada Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie.

To już trzecia edycja „Pikniku Chorwackiego” organizowanego przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie w Parku Małej Chorwacji. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 i 28 maja tego roku, a oficjalne otwarcie rozpocznie się o godzinie 10:30 procesją prowadzoną przez Krakowską Orkiestrę Wojskową, składającą się z lokalnych urzędników i mieszkańców Krakowa.

Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie informuje, że piknik będzie prezentował aspekty chorwackiej kultury i tradycji, a także związki między Chorwacją a Polską. Uczestnicy mogą spodziewać się występów muzycznych, regat żeglarskich, różnych konkursów dla dzieci, warsztatów teatralnych, parady dalmatyńczyków, wieczornego pokazu filmów i wielu innych atrakcji dla mieszkańców Krakowa.

Na otwarcie pikniku odbędzie się zbiorowy pochód wszystkich organizatorów i uczestników imprezy, prowadzony przez Orkiestrę Wojskową z Krakowa. Swoją obecność na pikniku potwierdzili przedstawiciele władz samorządowych, instytucji naukowych i kulturalnych, a także kilku chorwackich i polskich organizacji.