Uhonorowano wielkiego kompozytora Jana Kaczmarka!

W czwartek 25 maja, na Bulwarze Czerwieńskim u podnóża Wzgórza Wawelskiego, miało miejsce uroczyste odsłonięcie gwiazdy oraz odbitki dłoni wybitnego kompozytora i zdobywcy Oscara – Jana A.P. Kaczmarka. „To niesamowite, że będę sąsiadować z Wawelem. W pobliżu Wisły oraz pełnej historii krainy, która zapiera dech w piersiach” – napisał Jan A.P. Kaczmarek w liście, który przeczytała jego żona, Aleksandra Twardowska-Kaczmarek.

„Odczuwam radość związania się z Krakowem. Ten moment jest wyjątkowy i dla mnie bezcenny. Moja gwiazda symbolizuje trwałą więź z tym miastem” – napisał Jan A.P. Kaczmarek. „To ogromny zaszczyt być częścią tej legendy. To piękne brzemię satysfakcji i odpowiedzialności. To niesamowite, że będę sąsiadować z Wawelem. W pobliżu Wisły oraz pełnej historii krainy, która zapiera dech w piersiach.”

Jan A.P. Kaczmarek to obecnie niewątpliwie jeden z najważniejszych kompozytorów tworzących w naszym mieście, nie umniejszając nikomu. Wybrał Kraków jako miejsce zamieszkania i życia, uznając, że to najlepsze środowisko, w którym może się rozwijać – mówił prezydent Jacek Majchrowski podczas odsłonięcia gwiazdy. – Od samego początku był związany z Festiwalem Muzyki Filmowej, a także z Mastercard Off Camera. Współpracował z tymi festiwalami i mam nadzieję, że będzie kontynuował tę współpracę.