Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny odbędzie się w Hali Cracovia

Hala Cracovia to miejsce, gdzie już 8 października rozpocznie się Carbon Footprint Summit 2021. Główny punkt programu to Międzynarodowa Konferencja, podczas której będzie się działo naprawdę dużo.

Druga edycja

Zacznijmy od tego, że wszystko potrwa dwa dni (8 i 9 października). Zresztą nie mogło być inaczej – możemy mówić o wystąpieniach, dyskusjach, warsztatach czy pokazach artystycznych. Krótko mówiąc, nie ma miejsca na nudę.

Wracając do głównego punktu programu, nie zabraknie naukowców, ekspertów, aktywistów czy przedstawicieli zrównoważonego biznesu. Oczywiście wśród mówców pojawią się naukowcy, którzy zajmują się zmianami klimatu. Wypowie się choćby prof. Tim Flannery. Gdyby ktoś nie znał Flannerego, jest to znany na całym świecie australijski badacz przyrody. Warto też podkreślić, że to drugi raz, kiedy możemy mówić o krakowskim szczycie klimatycznym. Można również dodać (bo może niektóre osoby nie zdają sobie z tego sprawy), że celem jest integracja środowisk dla wspólnego działania z myślą o klimacie. Troska o klimat to po prostu coś, czym musimy zająć się wszyscy.