Bramki do automatycznej odprawy

Wczoraj na lotnisku Kraków-Balice pojawiło się 10 bramek5 dla wylatujących i 5 dla przylatujących. Co możemy powiedzieć na temat zakupów?

Nowoczesny system

Wspomniane zakupy można określić postawieniem na nowoczesność – podróżni mogą być pewni zastosowania najnowocześniejszych technik biometrycznych. Techniki te, co nie powinno dziwić, gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa (przez najwyższy poziom bezpieczeństwa należy rozumieć znaczące zminimalizowanie ryzyka). Nowy system kosztował 5 618 780 zł. Pieniądze te pochodziły z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Gdyby kogoś interesowały szczegóły, mamy walkę z fałszerstwem dokumentów, nielegalne przekroczenie granicy i ujawnianie osób poszukiwanych. Bardzo ważne jest też to, że w jednym momencie przejść może tylko jedna osoba. Wypada także dodać, że systemy informatyczne łączą się z bazami danych Straży Granicznej.

Gdyby na lotnisku pojawiły się jakieś niejasności, nie ma się nad czym zastanawiać – trzeba postępować zgodnie z tym, co widoczne jest na ekranie. Oczywiście nie oznacza to tego, że nie można liczyć na pomoc odpowiednich osób.