Most pieszo-rowerowy wymaga dodatkowych prac

Budowa mostu pieszo-rowerowego to sprawa, o której z pewnością powiedziano już bardzo dużo. Zresztą nie mogło być inaczej, gdyż przewidywany koszt inwestycji wyniósł 70 mln zł. Co więcej, okazało się, że konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych prac.

Sytuacja się skomplikowała

Przede wszystkim należy podkreślić, że most ma łączyć Grzegórzki z Zabłociem. Takie połączenie oznacza usunięcie kolizji z napowietrzną linią wysokiego napięcia (chodzi o rejon ulicy Halickiej). Nie można też zapomnieć o tym, że przebudowa sieci elektroenergetycznej jest równoznaczna ze zlikwidowaniem słupa. Warte odnotowania jest również to, że cała sieć będzie prowadzona pod ziemią.

W ten sposób dochodzimy do tego, że trzeba było ogłosić przetarg. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg dotyczący opracowania dokumentacji łącznie z pozwoleniem na budowę i realizację robót. Jak możemy usłyszeć, wyłonienie wykonawcy za nami. Dobrą wiadomością są też plany – zakończenie przebudowy linii wysokiego napięcia ma nastąpić jeszcze w tym roku. Wartość kontraktu wyniosła ok. 2,2 mln zł.