Msza Święta z udziałem zwierząt

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że kościół to nie jest miejsce, w którym należy spodziewać się zwierząt. Niemniej jednak czasem jest tak, że trzeba liczyć się z wyjątkiem – już niedługo odbędzie się Eucharystia z udziałem zwierząt.

Co wiemy o tym nietypowym wydarzeniu?

Przede wszystkim należy podkreślić, że chodzi o mszę w intencji opiekunów zwierząt. Msza ta odbędzie się 3 października o godz. 14:30 – miejsce to ogród parafii Świętego Krzyża. Warto także dodać, że na Eucharystię zaprasza proboszcz Dariusz Guziak, jak i Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Msza jest oczywiście najważniejsza, ale dobrze też pamiętać o tym, że wydarzenie nie sprowadza się wyłącznie do modlitwy. Krótko mówiąc, czeka nas również koncert i poczęstunek. O szczegółach niełatwo mówić, ale niech to nikogo nie zniechęci – nawet nie ma się nad czym zastanawiać.

Gdyby mimo wszystko coś wzbudzało wątpliwość, najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z kimś, kto ma wpływ na organizację – organizacja to zadanie Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Łukasza Lecha.