Nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego został zakończony

Nabór projektów do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa został zakończony. Ostatecznie zgłoszono 1043 projekty – 216 projektów ogólnomiejskich i 827 projektów dzielnicowych. Nie znamy dokładnych statystyk, ale w najbliższych dniach powinno się to zmienić.

Co jeszcze można powiedzieć?

Oczywiście złożone projekty muszą przejść stosowną weryfikację. Weryfikację możemy podzielić na formalną i merytoryczno-prawną. Ważne jest też to, że projektodawcy mają obowiązek dostarczenia listy poparcia – czas upływa 30 czerwca. Stworzenie listy poparcia nie powinno sprawiać trudności, wszak wystarczy skorzystać z internetowej platformy budżetu obywatelskiego złożenie propozycji zadania oznacza generowanie listy poparcia. Gdyby ktoś miał wątpliwości co do dostarczenia listy, sprawa jest prosta – to konieczność. Istotne jest też to, że na liście poparcia musi znaleźć się 15 podpisów. Jeżeli projekt dotyczy dzielnicy, potrzebne są podpisy mieszkańców dzielnicy – analogicznie przy projektach ogólnomiejskich.

Dostarczenie listów możliwe jest na dwa sposoby – poczta tradycyjna lub skorzystanie z przygotowanych skrzynek. Dla niezorientowanych – chodzi o skrzynki znajdujące się w wybranych lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa.