Największy w Polsce Ogród Świateł — Energylandia w krainie światła! Tego nie możesz przegapić

Park Rozrywki zimą? W Energylandii to możliwe! Znajdująca się w Zatorze magiczna kraina doskonałej zabawy i adrenaliny otwiera swoje bramy także zimą i zmienia się w Winter Kingdom. Królestwo zimy, świątecznej atmosfery i roller coasterów zaprasza młodszych i starszych na niezapomnianą wyprawę.

                    Zimowa opowieść Winter Kingdom

W zimowe miesiące, od końca listopada do połowy stycznia, Energylandia (https://energylandia.pl/) zmienia się w Winter Kingdom. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja, która sprawia, że czas oczekiwania na Boże Narodzenie, a następnie radości przyniesionej przez święta, ma zupełnie inny wymiar. Na poły bajkowa, na poły nostalgiczna, a do tego nastrojowa opowieść o zimowej krainie Winter Kingdom sprawia, że w każdym zakątku czuć tu magię świąt.

Klimat nadają miliony lampek tworzących największy w Polsce Ogród Świateł, a także znajdujące się w różnych punktach na całym terenie paleniska i ogniska, które zapewniają nie tylko atmosferę, ale też możliwość ogrzania się podczas spacerów po Zimowej Krainie.

                    Ogród świateł w Energylandii

Ogród Świateł to jednak zaledwie początek sezonowych atrakcji, które czekają na odwiedzających Energylandię zimą. W Parku Rozrywki działa lodowisko z wypożyczalnią łyżew oraz tor do Snowtubingu, po którym zjedziesz na specjalnych poduchach przypominających opony.

W atmosferę zbliżających się świąt wprowadzi Świąteczny Jarmark, na którym można skosztować pysznych sezonowych potraw oraz świąteczne warsztaty zdobienia pierników. Także pokazy w Energylandii są w tym czasie podporządkowane tematyce zimowej i świątecznej. Można je zobaczyć tylko ten jeden raz w roku!

I w końcu to, co kochają zarówno starsi, jak i młodsi. Na głównym dziedzińcu stoi olbrzymia, wspaniale udekorowana choinka. Na wszystkich czeka Mikołaj, z którym można porozmawiać, a jeśli było się grzecznym, także otrzymać od niego prezent.

Roller coastery zimą podejmij wyzwanie

Winter Kingdom to także możliwość skorzystania z tradycyjnych atrakcji Energylandii, choć w zimowej odsłonie, przystrojonych światełkami. Jeśli nie boisz się podjąć wyzwania, jakim jest przejazd roller coasterem w niskiej temperaturze, czekają na Ciebie RMF Dragon, mega wooden coaster Zadra, Draken, Frida, Mayan, Formuła i mega coaster Hyperion. Możesz też sprawdzić swoją odporność na przeciążenia na Aztec Swing, Space Gun czy Space Booster.

Nie zapomniano też o atrakcjach dla najmłodszych. Zimą dzieci mogą korzystać z dużej części karuzel, kolejek i torów w Strefie Familijnej i Bajkolandii oraz z koła Wonder Wheel, z którego podziwiać można cały teren Parku. Nie dotyczy to oczywiście atrakcji wykorzystujących wodę.

                Zimowa wycieczka do Energylandii

Zima to doskonały czas, by odwiedzić Energylandię zarówno z rodziną, jak i na przykład podczas wycieczki szkolnej (https://energylandia.pl/wycieczki-szkolne/). Warto jednak pamiętać, by dobrze przygotować się do wyjazdu. Odpowiedni, wygodny strój, najlepiej „na cebulkę”, powinien uwzględniać długi pobyt na świeżym powietrzu. Nie zapomnij o czapce przylegającej do głowy, rękawiczkach i szaliku zabezpieczonym pod kurtką, by nie porwał go pęd powietrza podczas jazdy na roller coasterze.

Jeśli chcesz poczuć zimowy i świąteczny klimat na pewno nie znajdziesz lepszego miejsca niż Winter Kingdom w Energylandii!