Narzeczone modyfikacje w systemie krakowskiej komunikacji miejskiej na północnej części miasta

Bez wątpienia, mieszkańcy Krakowa z niecierpliwością oczekiwali na tę wiadomość. Z dniem dzisiejszym – 8 stycznia, rozpoczęła działalność nowa pętla o nazwie „Górka Narodowa P+R”. W rezultacie, nastąpiły modyfikacje w funkcjonowaniu transportu miejskiego w Krakowie.

Dzisiaj został zainaugurowany dworzec wymiany pasażerów, czyli „Górka Narodowa P+R”. Do świeżo utworzonej pętli można dotrzeć na pokładzie tramwajów linii numer 18, 50 oraz 69. Z kolei terminal autobusowy wykorzystywać będą linie numer 217, 247, 257, 277, 280 oraz 503. Należy też dodać, że węzeł jest obsługiwany przez linie numer 307 i 917.

Zasady utrzymania ważności biletów

Bilety czasowe zakupione przed dniem 8 stycznia 2024 roku na linie przeznaczone do zmiany trasy zachowają swoją ważność zarówno na pierwotnej jak i na nowej trasie aż do końca ich obowiązywania.

Bilety okresowe zakupione od dnia 8 stycznia 2024 roku na linie, które będą miały zmienioną trasę, pozostają ważne jedynie na nowo wytyczonych trasach do końca ich ważności.

Co ze stanem parkingu?

Planowane jest uruchomienie parkingu P+R 12 stycznia. Na dwóch kondygnacjach znajdować się będzie około 460 miejsc parkingowych, wśród których znajdą się specjalne miejsca przewidziane dla osób niepełnosprawnych oraz stacje do ładowania samochodów elektrycznych.